Kemirgen Çözümleri Haşere Çözümleri Kuş Çözümleri Kedi Köpek Çözümleri Köstebek Çözümleri Sanitasyon Sistemler

EXPEL HOME - F ULTRASONIC FARE SAVAR 50 M2

Ultrasonic fare savar 50 m        Ultrasonic Fare Savar 50 m

CHECKExpel Home - F fare türleri (lağım sıçanı, tarla faresi, ev faresi, çatı faresi vb.) üzerinde etkilidir.

CHECKExpel Home - F' nin ultrasonic sesi, fareleri aşırı derecede rahatsız ederek onların sindirim, sinir ve üreme sistemlerini bozmakta; barınmalarını engellemektedir.

CHECKExpel Home - F' nin ultrasonic sesi; insan, köpek, kedi, kuş, balık ve çiftlik hayvanları tarafından duyulamaz ve bunlara hiçbir zarar vermez.

CHECKExpel Home - F TV, alarm, radyo vb. elektronik cihazları etkilemez. Parazite neden olmaz.

CHECKExpel Home - F kimyasal zehirler içermez; elektromanyetik dalga kirliliği yaratmaz., çevre dostudur. İnsan sağlığına ve doğaya zarar vermez. Güvenle kullanabilirsiniz.

Genel Bilgiler :

Ultrasonic sesler insanın duyamayacağı derecede yüksek frekanslardaki seslerdir.

Expel Home - F ultrasonic ses üretmektedir.İnsanlar ile köpek, kedi, kuş, balık gibi evlerde beslenen hayvanlar

Expel Home - F nin sesini duyamazlar. Hamster ve sincapları etkileyebilir.

Ultrasan Expel Kemirgen Çözümleri

Neden Elektromanyetik Dalga Teknolojisi Kullanmıyoruz ?

Elektromanyetik dalgaların insan sağlığına zarar verdiği, bir çok bilimsel araştırma sonucunda tespit edilmiştir. Bu nedenle, 1988 yılında ABD ve Kanada’ da elektromanyetik dalga ile haşere ve fare kovan cihazların marketlerde satışı ve kullanılması yasaklanmıştır.

Son yıllarda, cep telefonlarının yaymış olduğu elektromanyetik dalgaların insan sağlığına zararları irdelenmektedir. Bu nedenlerle, doğaya ve insana saygı ilkemiz doğrultusunda insan sağlığına zararı olmayan ultrasonic ses teknolojisini tercih etmekteyiz.

Nasıl Çalışır ?

Expel Home - F prize takıldıktan sonra, ultrasonic sesler oda içindeki sert yüzeylere çarptıkça tıpkı bir bilardo topu gibi hareket ederek tüm odayı korumaya alacaktır.

Expel Home - F ile yaptığımız, insanların duyamadığı ve etkilenmediği, ancak kemirgenlerin duyabildiği ve çok etkilendiği ultrasonic ses frekanslarını kullanarak onları rahatsız edip, barınma faaliyetlerini bozmaktır.

Expel Home - F farelerde; sinir sistemini, sindirim sistemini, üreme sistemini olumsuz etkilenmekte ve sonuç olarak barınma faaliyetlerini yerine getirmeleri zorlaşmaktadır. Barınma faaliyetleri sekteye uğramaya başlayan fareler, kendilerine barınmak için daha uygun alanlar bulup, yuvalarını cihazların olduğu alanlardan başka yerlere taşıyarak ortamı terk etmektedirler. Fareler barındıkları bölgede oluşan olumsuz yaşam şartlarına direnç göstermektedirler. Ancak olumsuzluğun sürekliliği nedeniyle bu süre genelde 1-2 hafta olmakla birlikte; ortam şartlarına göre 4 haftaya kadar uzayabilmektedir. Fareler ile hangi yöntemle mücadele yapılırsa yapılsın genel temizlik ve hijyen kurallarına uyulması gereklidir. Unutmayınız ki, fareler ile mücadelede en etkili yol barınma faaliyetlerini engellemektir.

Kullanım Alanı :

         Expel Home - F ev, işyeri, otel, banka, restoran, garaj, depo, kiler, hastane, pastane, fırın, gıda imalathaneleri gibi her türlü kapalı alanda zehirlenme riski olmaksızın güvenle kullanılabilir.

Ultrasonic sesler duvar, zemin, tavan, kapı, pencere vb. engellerden geçemediğinden ihtiyaç halinde her oda veya bölmeye bir adet cihaz konulmalıdır.

Nasıl Kullanılır :

Expel Home-F önünde bir engel olmayacak şekilde, pratik olarak tavan yüksekliğinin yarısı kadar yükseğe duvara asılmalıdır.

Ultrasonic seslerin tüm odayı sarabilmesi ve etkisinin kuvvetli olması için Expel Home - F nin karşı tarafında sert yüzeyler(duvar vb)olmasına dikkat ediniz.

Expel Home - F prize takıldığında sinyal vermeye başlayan kırmızı ışık cihazın uygun şekilde çalıştığını gösterir.

Expel Home - F sürekli (7/24) çalıştırılmalıdır.

Teknik Özellikleri  (Expel Home-F Ultrasonic Faresavar Teknik Şartname) PdfİNDİR

1.    Etki Alanı : Max. 50 m2
2.    Çalışma Prensibi: Ultrasonik ses
3.    Elektrik Tüketimi: 7 W
4.    Frekans Aralığı: 30 kHz-55 kHz
5.    Verici Ses Basınç Seviyesi (SPL) : >114dB at 10v, 30cm (0dB=0.02mPa)
6.    Verici kasası: Alüminyum
7.    Cihaz CE Belgelidir. Vericiye el teması halinde elektrik çarpmaması için fiziksel korumalıdır.
8.    Çalışma voltajı: 220 – 240 VAC, 50 /60 Hz
9.    Ağırlık: 140 Gr.
10.  Ebatlar: 125mm x 90mm x42mm
11.  Cihaz Kutusu: ABS plastik
12.  Kutu rengi: Siyah
13.  Cihaz 7/24 çalışır
14.  Cihaz üzerinde bulunan 2 ad led sayesinde sistemin çalışır olduğu anlaşılır.
15.  Verici hoparlörler dış ortamdaki manyetik girişimlerden etkilenmemek için alüminyum kasalıdır.
16.  Cihazı çalıştırmak için buton basmaya gerek yoktur. Cihaz prize takıldıktan sonra ledlerin yanıp sönmeye başlaması cihazın ultrasonic ses göndermeye başladığını gösterir.
17.  Çalışma esnasında ledler yanıp söner. Sürekli yanması ve hiç yanmaması arızalı olduğunu gösterir
18.  Cihazın çalışma prensibi ultrasonik ses yayma şeklindedir. ‘’Elektromanyetik Dalga Üreteci’’ değildir. Takılı olduğu prizde / hatta elektromanyetik alan oluşturmaz. Herhangi bir parazitlenmeye neden olmaz.
19.  Cihazın çalışan devresini muhafaza eden plastik kutu ABS plastiktir. Yüksek darbe mukavemetlidir. Düşük sıcaklık mukavemetlidir. Isı dayanımı ve hava şartlarına karşı dirençlidir. Yanmazlık sınıfı “ V - 0 ’’ dır.
20.  Cihaz kablosu 180 cm uzunluğundadır. TS EN 50525-2-11   / H03VVH2-F belgelidir.
21.  Cihaz CE belgelidir.
22.  Cihaz ücretsiz 2 yıl teknik garantilidir. 10 yıl süre ile ücretli servis ve yedek parça garantilidir.

Elektrik Tüketimi :

Saatte 7 Watt (bir radyo kadar) elektrik harcamaktadır. Bir ayda yaklaşık 5 kWh elektrik harcar. Çok ekonomiktir.

EKOSİSTEM :

          Bir yerdeki canlı ve cansız maddelerin karşılıklı etkileşimini içeren dinamik bir sistemdir. Fareler kemirici hayvanlar sınıfından olup insanlara bağlı üç tür yaşamaktadır.

norveç sıçanı

Norveç Sıçanı-Lağım Faresi:

Bu farenin en önemli özelliği su bulunan yerlere, kanalizasyonlara nemli ve rutubetli çevrelere yerleşmesidir.

Tanımı:

Vücut 20-26 cm., kuyruk 22 cm., ağırlıkları 500 gr. kadardır. Sırt rengi açıktan koyu kahverengine kadar değişir. Karın rengi beyazımsı açık gridir.

Yaşayışı ve Beslenmesi:

         Tüm yıl boyunca, yılda 7 kez ve her seferinde 1-11 yavru doğururlar. Eşeysel kızgınlıkları 6 saat sürer, bu sırada değişik erkeklerle 200-500 kez çiftleşirler. Yavrular 22 gün sonra anneden ayrılarak bağımsız yaşamaya başlarlar. Besin az olunca aynı yuvada üç nesil bir arada bulunabilir. Kolonideki bireyler birbirlerini kokularından tanırlar. Bazen bir kolonide 60 tan fazla birey bulunur. Eğer anne herhangi bir nedenle ölürse, diğer bir anne yavruların bakımını üstlenir. Toprakta galeriler açarlar, burada uyuma, besin depolama ve düşmanlarından korunma odaları bulunur. Binaların bodrum katlarında, kanalizasyon kanallarında, yeraltı boşluklarında, ahır ve benzeri yerlerde de bulunurlar. Omnivor olan bu hayvanlar, besin bulabildikleri her türlü ortam ve koşulda yaşayabilirler.

fare

Ev Faresi :

Bu tür kuru olan yerlerde yaşamayı tercih eder ve su ihtiyacını alacağı gıda maddelerinden temin eder.

 

Tanımı:

Baş ve gövde 6-9,5 cm, kuyrukları 6-11 cm., ağırlıkları 12-30 gr. kadardır. Renkleri açık kahverengiden siyaha kadar değişir. Ev faresinde kuyruk, baş ve gövdeden daha kısadır.

Yaşayışı ve Beslenmesi:

         Yılda 5-10 defa, 6-13 yavru doğururlar. Yavrular 30-40 günlük oldukları zaman çiftleşip yavru yapma yeteneğine kavuşurlar. Özellikle tahılları çok severler, yağlı tohumlar, et ve ürünleri, kağıt, çuval ve kitapları kemirirler. Geceleri hareketlidirler. Evlerde yaşayanların yaşam alanları bazen birkaç metre kareyi geçmez. Besinleri depo etmezler. Çok iyi koşar, tırmanır, sıçrar ve yüzebilirler. Koku alma ve işitme duyuları çok iyi gelişmiştir. Eğer populasyon aşırı derecede artarsa bir çeşit doğum kontrolü ortaya çıkar. İnsanların besinlerine aşırı ölçüde zarar verirler; ayrıca tifus, tulerami, hıyarcıklı, veba gibi hastalıkların etmenlerini, besin zehirlenmelerine neden olan salmonellayı ve diğer bir çok bakteri çeşidini taşırlar.

tarla faresi

Tarla Faresi-Kara Sıçan:

         Bu fare genel olarak çatılara yerleşir, fakat beslenmesi için bodrum katlarına iner veya açık alanlara çıkar. Açık alanlarda da yaşar. Vücudu lağım faresine göre daha küçük ve sudan pek hoşlanmayan türdür.

Tanımı:

Vücut 17-23 cm., kuyruk 20-25 cm., ağırlıkları300 gr kadardır. Sırt rengi koyu kahverengiden siyaha kadar, karın rengi kirli beyazdan koyu griye kadar değişir.

Yaşayışı ve Beslenmesi:

         Tüm yıl boyunca yılda 3-6 defa, 6-13 yavru doğururlar, gebelik süreleri 21-26 gündür. Doğan yavrular 2-3 ay sonra erginliğe ulaşır ve 5 yıl kadar yaşayabilirler. Evlerde kahverenkli sıçanla birlikte bulunabilirler. Bu sırada kahverenkli sıçan bodrum katlarda(çünkü nemli yerleri daha çok severler), siyah sıçan ise üst katlarda yaşar (kuru yerleri sever). Nocturnaldirler (gece faaliyet gösterirler). Bitkisel besinleri tercih ederler. Hayvansal besinleri yalnız gerektiğinde yerler. İnsanların besinlerine en çok zarar veren hayvanlardır. Taşıdıkları pireler, idrarlar ve tozlarıyla da insanlara çeşitli hastalıkları taşırlar.

Dışkıları:

         Ev sıçanı uçları küt, dağınık halde, 1 cm uzunluk. 0,5 cm. kalınlıkta; göçmen sıçan uçları sivri, gruplar halinde 1 cm uzunluk. 0,5 cm. kalınlıkta; ev faresi uçları sivri, dağınık halde 0,4 mm uzunluk ve 0,2mm kalınlıkta dışkı bırakırlar. Tür tespitinde dışkılar önemli birer işarettir. Ayak ve kuyruk izleri: Sıçan ve fareler tarafından zeminde bırakılan izler birbirinden farklıdır. Sıçanlar yürürken vücutlarını yerden daha yüksekte tutar, sadece kuyruklarının ucu yere temas eder. Farelerin vücudu genellikle yere sürünür. Bu nedenle zeminine serilecek beyaz bir gözlem tozu üzerinde bu izleri görmek ve hangi türün olduğunu anlamak mümkündür. Sıçanların ön pençelerinde 4, arka pençelerinde 5 adet parmak izi karekteristiktir. Ayrıca ambarlardaki yağlı kalıntılar, delikler, kemirilmiş ve zarar görmüş malzemelerden fare ve sıçan populasyonunu tahmin etmek mümkün olabilmektedir.

 

Sitenin Bütün Hakları ULTRASAN ELEKTRONIK LTD. ŞTİ.'ye Aittir.Expel - Ultrasan

Copyright 2012 - 2014